top of page

FAQ - tatuaże

Od czego zacząć?

Określ temat tatuażu i stylistykę w jakiej chcesz aby był wykonany. Możesz przejrzeć naszą galerię i wybrać styl, który najbardziej Ci odpowiada.
Przygotujemy dla Ciebie indywidualny projekt tatuażu, bazując na Twoim pomyśle. Dzięki temu masz pewność, że Twój tatuaż jest jedyny w swoim rodzaju. Zapytaj nas o wycenę pomysłu lub skorzystaj z bezpłatnych konsultacji.

Jak wybrać wzór dla siebie?

Przede wszystkim liczy się pomysł! Opisz Nam gdzie ma znajdować się tatuaż, w jakiej formie i co ma przedstawiać. 
Jeśli nie masz pomysłu, możesz znaleźć przykłady gotowych tatuaży, które Ci się podobają. Na tej podstawie przygotujemy coś specjalnie dla Ciebie. W ramach inspiracji zapraszamy do galerii prac najlepszych artystów, którą znajdziesz na naszej stronie. Jest to zbiór przykładów i pomysłów, na podstawie których chętnie przygotujemy dla Ciebie indywidualny wzór, jeśli któraś z prac Cię zainspiruje.
Pamiętaj, że  w Baba Tattoo nie wykonujemy kopii cudzych prac i istniejących tatuaży. U nas masz pewność, że Twój tatuaż będzie autentyczny i niepowtarzalny.

Jak długo czeka się na tatuaż?

Czas oczekiwania na termin realizacji zależny jest od rodzaju i wielkości wzoru oraz indywidualnego terminarza artysty, który będzie realizować Twój tatuaż. Mniejsze wzory i prace to zazwyczaj kwestia kilku tygodni, ale większe prace zazwyczaj wiążą się nawet z dwu- lub trzymiesięcznym czasem oczekiwania. Wiemy, że to długo, ale pamiętaj, że potem będziesz cieszyć się tatuażem już całe życie.
Aktualności odnośnie terminów możesz sprawdzić na naszej stronie www lub na naszym facebookowym fanpage’u.

Chodzi mi po głowie sporo pytań, czy jest możliwość skonsultowania tego z Wami?

Jak najbardziej! Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, doradzimy i rozwiejemy ewentualne wątpliwości.
Konsultacje nic nie kosztują, a my jesteśmy po to, aby zapewnić Ci poczucie pewności i komfortu z decyzją o nowym tatuażu.
Każdy klient jest dla nas ważny, bez względu na to, czy to jego pierwszy, czy pięćdziesiąty pierwszy tatuaż.

Czy są wzory których nie tatuujecie?

Nie wykonujemy kopii cudzych prac i istniejących tatuaży. U nas masz pewność, że Twój tatuaż będzie autentyczny i niepowtarzalny. Nie powielamy też ogólnie dostępnych wzorów z katalogów i pierwszych stron popularnych portali. W Baba Tattoo masz gwarancję, że Twój tatuaż będzie wyłącznie Twój.
Chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem, więc odradzimy Ci wzór, który w przyszłości może się kiepsko prezentować. W Baba Tattoo stawiamy na kreatywność, którą zarażamy naszych klientów, dla których tworzymy niepowtarzalne projekty. Dodatkowo mamy swoisty kodeks honorowy i „klauzulę sumienia” – nie pozwolimy Ci się oszpecić, nawet jeśli będziesz o to bardzo prosić.

Czy przygotujecie dla mnie projekt?

Jasne! Stawiamy na autorskie projekty, które tworzymy na podstawie dostarczonych przez klientów informacji. Twój pomysł i odrobina zaufania w połączeniu z naszym warsztatem na pewno zaowocuje niepowtarzalnym tatuażem, który z radością wykonamy, a dla Ciebie będzie on piękną ozdobą na całe życie. Koszt projektu jest uwzględniony w cenie realizacji tatuażu.

W jaki sposób można zakryć stary tatuaż lub bliznę?

W przypadku tzw. coverów koniecznie musimy obejrzeć tatuaż, którego chcesz się pozbyć. Najlepszą opcją są odwiedziny w studiu, ale jeśli z jakichś przyczyn nie jest to możliwe, możesz nam podesłać dobrej jakości zdjęcie z opisem dotyczącym rozmiaru i umiejscowienia na ciele. Sporą część tatuaży udaje się zakryć, jednak czasem konieczne jest skorzystanie z usług laserowego usuwania lub rozjaśniania przed wykonaniem coveru. Pamiętaj, że chodzi o uzyskanie jak najlepszego efektu, a taka praca wymaga od tatuatora doświadczenia i o wiele większego nakładu pracy, niż działanie na czystej skórze. Nie zawsze też można wykonać cover w 100% odzwierciedlający Twój pomysł, czasem cover wymaga kompromisu.

Jak przygotować się na wykonanie tatuażu?

 • przed umówioną sesję trzeba się dobrze wyspać i najeść - Twojemu organizmowi będzie łatwiej znieść dyskomfort tatuowania,

 • około 2 tygodnie wcześniej nie korzystaj z solarium i nie opalaj się,

 • 2-3 dni przed sesją nie spożywaj dużych ilości alkoholu, organizm będzie potrzebował regeneracji, a kac w tym nie pomaga. Dodatkowo alkohol osłabia wchłanianie się farby, więc choć wiemy, że to nie łatwe, wierz nam – opłaca się pościć!

Kiedy zobaczę projekt mojego tatuażu?

Nie wysyłamy naszych projektów przez Internet. Mamy zasadę przygotowywania projektu na umówiony dzień tatuowania. Bez obaw, jeśli będziesz chcieć wprowadzić ewentualne zmiany, uzgodnicie to z tatuatorem na miejscu – pamiętaj Twoja satysfakcja jest dla nas najważniejsza. 
Jeśli jednak nie możesz się już doczekać i chcesz zobaczyć swój projekt prędzej, to zapraszamy Cię osobiście na zapoznanie się z projektem do jednego z naszych studiów w Wałczu lub w Pile.

Ile kosztuje tatuaż?

Nie posiadamy stałego cennika. Każdy tatuaż wyceniany jest indywidualnie, a na jego cenę mają wpływ czynniki takie jak wielkość, stopień skomplikowania, miejsce na ciele oraz czas, który jest potrzebny na  przygotowanie projektu i przełożenie go na skórę przez tatuatora. Pamiętaj, że artysta w studiu kompleksowo zajmie się Twoim tatuażem, począwszy od zaprojektowania wzoru, przez udzielenie wszelkich informacji i porad, na realizacji samego zabiegu, bądź serii zabiegów kończąc.

Zapewniamy profesjonalne podejście do tematu zarówno pod względem wyboru wzoru, porady jak i samych zabiegów. Dla każdego z pewnością uda się coś znaleźć, dopasować i stworzyć coś niepowtarzalnego.

Ceny najmniejszych tatuaży zaczynają  się od 200 PLN.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania tatuażu?

 • leczenie antybiotykowe, długie kuracje farmakologiczne silnymi lekami m.in. sterydami,

 • choroby serca, nadciśnienie krwi,

 • hemofilia, skłonności do przedłużonego krwawienia, niekrzepliwość krwi,

 • choroby skórne, alergie skórne,

 • rozległe blizny będące jeszcze w trakcie gojenia,

 • ciąża i karmienie piersią,

 • stany pooperacyjne, podgorączkowe itp.,

 • jeśli jesteś nosicielem wirusa HIV lub/i Hepatitis B koniecznie poinformuj o tym tatuatora.

Jak zapisać się na termin?

Proces rozpoczynamy od bezpłatnej konsultacji w zakresie Twoich oczekiwań. Jeśli masz już upatrzony wzór lub projekt, pokarz go nam – najlepiej w formie cyfrowej,  jednak nie przejmuj się jeśli takim nie dysponujesz -  postaramy się urzeczywistnić Twoje pomysły przedstawione w dowolnej formie.

W trakcie konsultacji omówimy formę wzoru oraz dokonamy jego wstępnej wyceny. Wyjaśnimy też jak przebiega proces zabiegu i gojenia oraz jak przygotować się do zabiegu.

Po akceptacji wyceny oraz ustaleniu ilości spotkań potrzebnych do wykonania tatuażu należy wpłacić zaliczkę, która będzie wliczona do całkowitego kosztu tatuażu. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z rezerwacją terminu. Po jej otrzymaniu artysta rozpocznie pracę nad Twoim projektem. Zaliczkę można opłacić gotówką lub przelewem na konto bankowe. Zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku jeżeli zrezygnujesz z realizacji tatuażu. Jeśli nie stawisz się w studiu w zarezerwowanym terminie – zaliczka również przepada. Jeśli z jakiegoś powodu musisz przesunąć termin spotkania – skontaktuj się z nami jak najprędzej (nie później niż 7 dni przed wyznaczoną datą), postaramy się dostosować do Twoich potrzeb i przesunąć termin realizacji na odpowiedni dla Ciebie dzień.

 Jak zadbać o świeżo wykonany tatuaż?

Na początku proces gojenia może wydawać się skomplikowany. Zdecydowanie odradzamy stosowania „porad” z Internetu. Bazując na naszym doświadczeniu powiemy Ci jak pielęgnować Twoją nową ozdobę. 


Świeżo wykonany tatuaż zabezpieczony będzie opatrunkiem. Po upływie od dwóch do czterech godzin ostrożnie pozbądź się folii i dokładnie przemyj tatuaż letnią wodą z mydłem, aż do chwili oczyszczenia go z wazeliny oraz osocza, które zbierze się pod opatrunkiem. Następnie delikatnie osusz miejsce przykładając papierowy ręcznik. Odczekaj kilka minut aż wilgoć odparuje i posmaruj wytatuowane miejsce kremem zakupionym w aptece. Powiemy Ci jakim! Czynność przemywania i smarowania tatuażu powtarzaj co około cztery do pięciu godzin. Opatrunek musisz nosić przez pierwsze 24 godziny od zrobienia tatuażu. Nie dopuszczaj, przesuszenia wytatuowanego miejsca. Po kilku dniach z tatuażu zacznie schodzić naskórek. Jest to zupełnie normalny proces, podczas którego będziesz odczuwać uporczywe swędzenie. Będzie kusiło, aby podrapać i złagodzić nieprzyjemne uczucie, ale dla dobra procesu gojenia musisz się od tego powstrzymać! Z czasem swędzenie ustąpi, a sam tatuaż wejdzie w ostatnią fazę gojenia - możesz smarować go maścią jeszcze do miesiąca od momentu wykonania.


Do momentu wygojenia tatuażu:

·        unikaj basenu i kąpieli,

·        unikaj solarium i opalania się,

·        nie drap miejsca ze świeżym tatuażem.

Czy w Baba Tattoo są same Baby?

Oczywiście! Do naszej babiej rodziny należy Baba Dorota, Baba Asia, Baba Krzysztof, Baba Piotr i wiele innych babich przyjaciół. Mamy nadzieję, że niebawem do nas dołączysz i Ty!

Tatuaż w prezencie?

Chcesz zrobić komuś nietuzinkowy prezent? Tatuaż może być spełnieniem marzeń. W Baba Tattoo Studio mamy na tę okazję bony podarunkowe o wybranej przez Ciebie wartości. Jeśli realizacja wybranego wzoru okaże się droższa, to po prostu trzeba będzie uregulować różnicę.

Masz więcej pytań? Zadzwoń lub napisz do nas, aby uzyskać więcej informacji.

FAQ: FAQ
bottom of page