top of page

Usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Studio Baba w Wałczu 

311477704_1134714327420739_7065366543468813961_n.jpg

Laser ND YAG Q-Switch 

Da się to jakoś naprawić czy od razu amputacja 

Ile razy słyszeliśmy juz to zdanie….  

Błędy młodości, nieporozumienia czy oszczędności….historie niechcianych czy nieudanych tatuaży są różne. Nie wszystkie tatuaże da się zakryć, dlatego w @studiobabatattoo oferujemy laserowe usuwanie tatuaży oraz makijażu permanentnego.

 

Laser ND YAG Q-Switch - jest to rodzaj laseru Yagowo - Neodymowego, który bezbłędnie usuwa tatuaże czarne, kolorowe, jak i makijaż permanentny. 

Laser usuwa tatuaż poprzez emisję bardzo krótkich impulsów światła (nanosekundy), które są selektywnie pochłaniane przez barwnik tatuażu, makijażu permanentnego. Każdy kolor barwnika absorbuje inną długość fali. Po absorpcji dochodzi do rozerwania barwnika na bardzo drobne fragmenty, które są wchłaniane przez komórki żerne organizmu i w naturalny sposób usuwane są przez układ immunologiczny, zaś jego pozostałości migrują ku powierzchni naskórka. Zabieg dzięki temu jest bardzo precyzyjny i nie wywołuje trwałych uszkodzeń skóry. Podczas trwania kolejnych sesji zabiegowych proces powtarza się aż do osiągnięcia zadowalających dla klienta efektów.

Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was! ❤️ Służymy Wam pomocą i u nas nikt nie ocenia Was i Waszych niechcianych/nieudanych tatuaży.  Przecież każdy popełnia błędy i przede wszystkim każdy ma prawo zawalczyć, aby je naprawić! 💪🏼

346122273_983112926192601_1134113884572821064_n.jpg

🔸Ile sesji potrzeba na usunięcie/rozjaśnienie tatuażu❓

Usunięcie tatuażu od pierwszej sesji wymaga przeprowadzenia od kilku do kilkunastu zabiegów. Jedna sesja niestety nie wystarczy. Laser działa magicznie, ale nie jak różdżka, dzięki której po jednej sesji wszystko znika. Proces wymaga cierpliwości, a ilość zabiegów można mniej więcej oszacować po wygojonej pierwszej sesji. Wszystko zależne jest od rodzaju tatuażu, miejsca, głębokości, na której znajduje się barwnik, koloru i indywidualnej reakcji każdego organizmu na działanie lasera. Szanse na całkowite usunięcie tatuażu są zawsze, ale nie ma gwarancji, że tatuaż uda się usunąć w 100%.

🔸 Na czym polega zabieg i czy jest bolesny❓

Przed zabiegiem skóra klienta, na której znajduje się tatuaż do usunięcia jest dokładnie sprawdzana i oczyszczana. Stanowisko jest sterylne, przygotowane specjalnie pod zabieg. Oczy są zabezpieczane specjalnymi okularami, parametry lasera ustawione indywidualnie pod usuwany tatuaż, dzięki czemu cały zabieg jest bezpieczny. Wiązka laserowego światła rozbija nam barwnik znajdujący się pod skórą na drobne fragmenty. Dzięki temu nasz układ immunologiczny jest w stanie naturalnie i skutecznie wydalić go z organizmu. Światło padające z lasera koncentruje się tylko i wyłącznie na zabarwionych przez tusz miejscach. Towarzyszy temu charakterystyczny dźwięk rozbijanego barwnika, porównywalny odgłosem do krótkich strzałów. Miejsca, gdzie skóra jest „czysta” są dla lasera „niewidoczne”. Zabieg sam w sobie nie należy do najprzyjemniejszych, odczucia bólowe to indywidualna kwestia. Część klientów porównuje go do strzelania z gumki recepturki, bądź ukłuć malutkich igiełek w miejscu naświetlania, ale są też tacy, którzy nie czują praktycznie nic. 

🔸 Jak wygląda skóra w trakcie gojenia❓

Bezpośrednio po zabiegu u niektórych klientów może pojawić się umiarkowany obrzęk, rumień, lekko krwawiące punkty, pęcherzyki (jak przy poparzeniu) oraz miejscowe wybarwienia skóry. Obszar poddany zabiegowy może swędzieć. Objawy te są normalną reakcją skóry na wiązkę lasera i mogą utrzymywać się od kilku dni do kilku tygodni,              w zależności od indywidualnego tempa regeneracji skóry. 

🔸 Jakie są przeciwwskazania przed zabiegiem i po zabiegu❓

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu: 

✖️ Ciąża

✖️ Nadczynność/niedoczynność tarczycy

✖️ Rozrusznik serca

✖️ Choroby i infekcje skóry (łuszczyca, liszaj, opryszczka)

✖️ Czynne choroby autoimmunologiczne/hormonalne/endokrynologiczne (toczeń układowy, twardzina, zespół policystycznego jajnika, cukrzyca)

✖️ Spożywanie alkoholu 24 godziny przez zabiegiem

✖️ Solarium i peelingi wykonywane na 4 tygodnie przed zabiegiem

✖️ Przyjmowanie sterydów, retinoidów

✖️ Stosowanie ziół światło-uczulających (dziurawiec, nagietek)

Przeciwwskazania po zabiegu:

➖ Nie stosować preparatów i kosmetyków na bazie alkoholu, spirytusu, retinolu, witaminy A, kwasów owocowych

➖ Przez około 4 tygodnie nie korzystać z sauny, solarium, unikać gorących długich kąpieli oraz kąpieli w basenie/morzu/jeziorze, a także ćwiczeń i peelingów

➖ Smarować zaleconym w studiu preparatem.

➖ Kategorycznie nie należy zdrapywać strupków, pęcherzy i nie podrażniać skóry poddanej laserowi.

🔸 W jakich odstępach najlepiej wykonywać sesje usuwania❓

Zabiegi wykonuje się w odstępach około 6 tygodni. Jest to czas potrzebny do tego, aby skóra zagoiła się i wróciła do całkowicie normalnego wyglądu.

🔸 Po jakim czasie od sesji laserowego usuwania tatuażu można zacząć robić cover❓

Po całkowitym wygojeniu, czyli najbezpieczniej po 8 tygodniach.

🔸 Dlaczego kolor tatuażu w trakcie i chwilę po zabiegu robi się biały, a po kilku minutach wraca do poprzedniego koloru❓

Blednięcie koloru skóry i „białe kropki” w trakcie zabiegu są normalną reakcją oddziaływania wiązki lasera i rozbicia barwnika pod skórą. Nie są to w żadnym wypadku blizny czy efekty niepożądane. Jego kolor powinien wracać do normy w ciągu 10 minut,

a następnie dajemy temu czas - około 6 tygodni na wygojenie się i efekty.

🔸 Ile trwa zabieg❓

Klienci spędzają u nas średnio około 30 - 60 minut (chociaż tutaj ten czas zależny jest zarówno od wielkości tatuażu, jak                          i wytrzymałości klienta). Jest to czas na zapoznanie się ze wszystkimi wytycznymi, przygotowanie do zabiegu, sam zabieg, przygotowanie odnośnie pielęgnacji po sesji i pogaduchy.

🔸 Czy pozostają blizny❓

Jeżeli parametry lasera są odpowiednio dobrane, a klient według zaleceń pielęgnuje miejsce poddane zabiegowi, wówczas nie ma ryzyka wystąpienia blizn.

bottom of page